Online Psikolog Hizmetleri

Online psikolog teknoloji çağının sunduğu fırsatlardan yalnızca biri. Psikolojik rahatsızlıklarda yüz yüze görüşme yapmak sürecin olumlu geçmesinde, ilerlemesinde etkili rol oynuyor. Ancak bazı psikolojik rahatsızlıklarda psikolog ve danışanın fiziksel olarak aynı mekân içerisinde bulunması mümkün olmuyor.

Özellikle pandemi döneminde psikoterapiler online seanslarla gerçekleştiriliyor. Agorafobi yani evden dışarı çıkamama hastalığının tedavisi genellikle online terapi yöntemiyle çözülüyor.

Online psikolog hem bu tarz durumlarda hem mesafelerin ya da günlük yoğunluğun olduğu dönemlerde danışanlar için en pratik çözüm oluyor. Online terapi ile aynı odada yüz yüze görüşme arasında hiçbir fark bulunmuyor.

Online psikoloji görüşmeleri yine uzman ve danışanın yalnız olduğu bir alanda gerçekleştiğinden ihtiyaç duyulan gizlilik ve mahremiyet yüzde yüz sağlanıyor.

Online Psikolog Nedir?

Online terapi, online psikolog kavramları çok uzun yıllardır vardı ancak algıda seçicilik olsa gerek son yıllarda bilhassa pandemi döneminde daha da fark edilmeye başlandı. Bu nedenle insanlar online psikolog nedir sorusunu sormaya başladı. Peki, herkesin dilinde olan, birçok kişinin yararlandığı yöntemlerden biri sayılan online terapi, online psikolog nedir?

Danışanlarıyla internet aracılığıyla görüntülü psikoterapi seansı düzenleyen uzman kişi online psikologdur. Günümüzde en çok online psikolog tavsiyesi veriliyor. Evden çıkamayan, yoğun tempoya sahip olan ya da farklı şehirde, ülkede olanlar, tavsiye edilen uzman psikologla online yöntemle görüşüyor. Uzman Psikolog Özkan Yiğit de danışanlarıyla online terapiler yapıyor, binlerce insana internet aracılığıyla ulaşıyor.

Online Psikolog Hizmetleri

Online Psikolog Ne Yapar?

Online psikolog ne yapar? Nasıl tedavi eder? Online psikolog ücretleri nedir? soruları online psikolog tavsiyesi isteyenler tarafından soruluyor. Online psikolog ne yapar açıklayalım; sebebi psikolojik olan her türlü rahatsızlığı psikoterapi yöntemiyle tedavi eder. Panik atak, agorafobi, anksiyete, depresyon, tükenmişlik sendromu, ilişki sorunları, öfke kontrolü, hastalık hastalığı, cinsel bozukluklar, kişilik bozuklukları, borderline, narsistik bozukluk, şizoidi, disosyatif kimlik bozukluğu, çoğul kişilik bozukluğu, psikolojiye bağlı fiziksel ağrılar ve uykusuzluk, korkular, sosyal fobi ve daha akla gelebilecek tüm psikolojik rahatsızlıklar online psikolog hizmetleriyle tedavi edilebiliyor.

Uzman Psikolog Özkan Yiğit, danışanlarına nerede olursa olsun internet üzerinden seans yapabiliyor, psikolojik tedavilerinin aksamasına izin vermiyor. Bu konuda destek alan danışanlar, online terapilerden olumlu sonuç alıyor. Sizler de Özkan Yiğit ile online bir terapiye başlamak isterseniz Whatsapp iletişim hattından veya 08504740380 numaralı telefondan bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Online Psikolojik Destek Nedir? Nasıl Alınır? yazımız da ilginizi çekebilir.

Blog