Online Psikolog Tavsiyesi

Deneyimli, uzman psikologlar tarafından verilen terapiler artık online şekilde akıllı cihaz ekranlarından veriliyor. Yüz yüze terapiyi teknolojik altyapıyla birleştiren psikologlar, danışanlarına internet üzerinden erişim sağlıyor. Online terapi ile depresyon, panik atak, uykusuzluk, psikolojik ağrılar, çocuk ve ergen psikolojisi, öfke kontrolü, stres, kaygı bozukluğu, çift terapisi, evlilik sorunları, disosiyatif bozukluklar, çoğul kişilik bozukluğu gibi birçok konuda terapi alınabiliyor.

Online psikoterapi en az yüz yüze terapi kadar verimli, olumlu sonuçlar veriyor. Sonuçların başarılı olması, danışanların kendini iyi hissetmesi birçok kişi için online psikolog tavsiyesi arayışını başlatıyor. En iyi online psikolog tavsiyesi danışanların olumlu yorumları, tecrübeleri neticesinde ortaya çıkıyor. Online psikolog tavsiyesi aldıktan sonra psikoloğun internet sitesinden mesleki tecrübelerini ve özgeçmişlerini görme şansı bulabilirsiniz. Bu bilgi detayı bile doğru psikoloğu seçmeye yardımcı oluyor.

Online Psikolog Nedir?

Online terapiden önce online psikolog nedir sorusuna cevap vermekte fayda var. Online psikolog, birebir, yüz yüze terapiyi akıllı cihaz ve internet aracılığıyla gerçekleştiren uzman kişidir. Aslında online terapiyle danışanlar kendisini psikoloğun ofisinde gibi hissedebiliyor. Bu nedenle online psikolog nedir sorusundan ziyade nasıla odaklanılıyor.

Telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan psikoloğunuzla yalnız olduğunuz bir anda terapinize başlayabilirsiniz. Online olunca gizlilik ya da meslek etiği esneyecek gibi görünüyor ancak öyle değil; görüşmeler mahremiyet ve güvenlikle gerçekleştiriliyor.

Online psikolog tavsiyesi alırken birçok danışan gizlilikle ilgili endişe yaşıyor. Bu konuda içiniz rahat olabilir, psikologlar tedavilerinin hiçbir aşamasında gizliliği ihlal etmiyor, danışanlarının tedavisine odaklanıyor.

En İyi Online Psikolog Tavsiyesi

Psikolojik tedaviye başlamak istiyor ama hangi uzmana gideceğinizi bilmiyorsanız eğer danışanların en iyi online psikolog tavsiyesi yorumlarına kulak verebilirsiniz. Bu konuda İstanbul’da öne çıkan psikologlardan biri Özkan Yiğit.

Uzman Psikolog Özkan Yiğit panik atak, stres bozukluğu, depresyon, evlilik sorunları, OKB, kaygı bozukluğu, ilişki sorunları, ilişkide bağlanma sorunları, ilişkide aldatma, çoğul kişilik bozukluğu, disosiyatif kişilik bozukluğu, psikolojik travmalar, öfke kontrolü gibi farklı klinik durumlarda olumlu sonuçlar alıyor.

Özkan Yiğit’i online psikolog tavsiyesi kapsamında incelemek, tanımak isteyenler doktorun web sitesinden özgeçmiş bilgilerine, mesleki uzmanlıklarına ve tecrübelerine erişim sağlayabiliyor.

Online terapiler artık mesafe ve konum farketmeksizin kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde kesintisiz, kaliteli bir bağlantı ile online psikolog görüşmesi gerçekleştirilebiliyor. Evinizden çıkmadan, rahat bir ortamda ve konum farketmeksizin online psikolojik destek alabilirsiniz.

Online Psikolog

Evinizde, rahat bir ortamda online olarak psikolojik destek almak artık çok kolay. Türkiye ya da Dünyanın her yerinden daha fazla bilgi almak ve online randevu oluşturmak isterseniz web sitesindeki iletişim bölümünden bilgi ve randevu alabilir Uzman Klinik Psikolog Özkan Yiğit ile görüşebilirsiniz.

Online Psikolojik Danışma

Online psikolojik danışma sitesinin amacı bireylerin hayat boyunca karşılaştığı zorluklarla mücadele etmede yardımcı olmak, profesyonel destek sunmaktır. Hayatla mücadele ederken profesyonel bir uzmandan terapi desteği almak birçok şeyi kolaylaştırır, kişinin daha güçlü ve özgüvenli olmasını sağlar.

Online terapiler farklı şehirlerden ya da farklı ülkelerden insanların Türkçe dil seçeneğiyle terapi almak istemesi sebebiyle uzun yıllardır psikolojide kullanılan bir yöntem.

İnternet ve akıllı cihaz yardımıyla uzmanlarla görüşenler, online görüşmelerden olumlu sonuçlar alabiliyor. Pandemi ile birlikte daha da yaygınlaşan bu durum, birçok insan için terapi almayı pratikleştirdi.

Online psikolojik danışma nedir, nasıl yapılır sorgulamaları devam etse de yöntemle tanışan danışanlar, yüz yüze terapiden hiçbir farkı olmadığını hatta bazı durumlarda çok daha ideal olduğunu belirtiyorlar.

Online psikolojik danışma hizmeti almak insanı düşüncelerinde boğulmaktan kurtarıyor, baş edemediği sorunlarla nasıl mücadele edeceğini öğretiyor, bakış açısını genişleterek zihin özgürlüğü sunuyor. Bu anlamda terapiye vakit ayıramayanlar için terapiyi online bir alt yapıyla alabilmek büyük şans.

Online Psikolojik Danışma Nedir?

Online psikolojik danışma nedir, nasıl yapılır, kimler yararlanabilir? Online psikolojik danışma hizmeti; yüz yüze yapılan psikolojik görüşmelerin, terapi seanslarının online bir platformda gerçekleştirilmesidir. Telefon, tablet ya da bilgisayarınız aracılığıyla uzman psikoloğunuzla karşınızdaki ekran üzerinden iletişim kurabilir, terapi seansınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Online psikolojik danışma; stres, bunalım, depresyon, kaygı bozukluğu, OKB, kişilik bozukluğu, evlilik problemleri, psikolojik sebeplerden kaynaklanan uykusuzluk ve ağrılar gibi sorunun psikolojik olduğu tüm rahatsızlıklarda olumlu sonuç verir. Bireysel ya da çift olarak online terapiden yararlanmak mümkündür. Online terapiler de tıpkı yüz yüze terapilerde olduğu gibi gizlilik ve etik kurallara uygun koşullarda gerçekleştirilir.

Online psikolojik danışma hizmeti almak isteyenler için Uzman Psikolog Özkan Yiğit, İstanbul’da hizmet veren ve sıklıkla önerilen bir profesyoneldir. İstanbul merkezli çalışan uzman, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden danışanlarına online terapi hizmeti veriyor.

Online Psikolojik Danışma Hizmeti Almak

Online psikolojik danışma hizmeti almak birçok açıdan avantajlıdır. Ulaşım zahmeti, vakit kaybı gibi iki önemli sorunu ortadan kaldırır. Bu yüzden daha ekonomiktir. Online psikolojik danışma herkese hitap eder.

Yoğun yaşam temposunda terapiye gitmek isteyip de gidemeyenler, evden çıkamayanlar, evde hasta ya da çocuk bakanlar, yurt dışında olanlar sadece internet aracılığıyla Uzman Klinik Psikolog Özkan Yiğit ile terapi alabiliyor.

Psikolog Özkan Yiğit, danışanlarının olumlu sonuçlar alması için çok yönlü bir çaba sarf ediyor, danışanlarının takvimine göre seans programı ayarlıyor. Özkan Yiğit’ten psikolojik danışmanlık hizmeti almak için iletişime geçebilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Blog - Psikoloji