Online Psikolojik Danışma Sitesi

Online psikolojik danışma sitesinin amacı bireylerin hayat boyunca karşılaştığı zorluklarla mücadele etmede yardımcı olmak, profesyonel destek sunmaktır. Hayatla mücadele ederken profesyonel bir uzmandan terapi desteği almak birçok şeyi kolaylaştırır, kişinin daha güçlü ve özgüvenli olmasını sağlar.

Online terapiler farklı şehirlerden ya da farklı ülkelerden insanların Türkçe dil seçeneğiyle terapi almak istemesi sebebiyle uzun yıllardır psikolojide kullanılan bir yöntem.

İnternet ve akıllı cihaz yardımıyla uzmanlarla görüşenler, online görüşmelerden olumlu sonuçlar alabiliyor. Pandemi ile birlikte daha da yaygınlaşan bu durum, birçok insan için terapi almayı pratikleştirdi.

Online psikolojik danışma nedir, nasıl yapılır sorgulamaları devam etse de yöntemle tanışan danışanlar, yüz yüze terapiden hiçbir farkı olmadığını hatta bazı durumlarda çok daha ideal olduğunu belirtiyorlar.

Online psikolojik danışma hizmeti almak insanı düşüncelerinde boğulmaktan kurtarıyor, baş edemediği sorunlarla nasıl mücadele edeceğini öğretiyor, bakış açısını genişleterek zihin özgürlüğü sunuyor. Bu anlamda terapiye vakit ayıramayanlar için terapiyi online bir alt yapıyla alabilmek büyük şans.

Online Psikolojik Danışma Sitesi

Online Psikolojik Danışma Nedir?

Online psikolojik danışma nedir, nasıl yapılır, kimler yararlanabilir? Online psikolojik danışma hizmeti; yüz yüze yapılan psikolojik görüşmelerin, terapi seanslarının online bir platformda gerçekleştirilmesidir. Telefon, tablet ya da bilgisayarınız aracılığıyla uzman psikoloğunuzla karşınızdaki ekran üzerinden iletişim kurabilir, terapi seansınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Online psikolojik danışma; stres, bunalım, depresyon, kaygı bozukluğu, OKB, kişilik bozukluğu, evlilik problemleri, psikolojik sebeplerden kaynaklanan uykusuzluk ve ağrılar gibi sorunun psikolojik olduğu tüm rahatsızlıklarda olumlu sonuç verir. Bireysel ya da çift olarak online terapiden yararlanmak mümkündür. Online terapiler de tıpkı yüz yüze terapilerde olduğu gibi gizlilik ve etik kurallara uygun koşullarda gerçekleştirilir.

Online psikolojik danışma hizmeti almak isteyenler için Uzman Psikolog Özkan Yiğit, İstanbul’da hizmet veren ve sıklıkla önerilen bir profesyoneldir. İstanbul merkezli çalışan uzman, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden danışanlarına online terapi hizmeti veriyor.

Online Psikolojik Danışma Hizmeti Almak

Online psikolojik danışma hizmeti almak birçok açıdan avantajlıdır. Ulaşım zahmeti, vakit kaybı gibi iki önemli sorunu ortadan kaldırır. Bu yüzden daha ekonomiktir. Online psikolojik danışma herkese hitap eder.

Yoğun yaşam temposunda terapiye gitmek isteyip de gidemeyenler, evden çıkamayanlar, evde hasta ya da çocuk bakanlar, yurt dışında olanlar sadece internet aracılığıyla Uzman Klinik Psikolog Özkan Yiğit ile terapi alabiliyor.

Psikolog Özkan Yiğit, danışanlarının olumlu sonuçlar alması için çok yönlü bir çaba sarf ediyor, danışanlarının takvimine göre seans programı ayarlıyor. Özkan Yiğit’ten psikolojik danışmanlık hizmeti almak için iletişime geçebilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Blog