Online Psikoterapi Nedir?

İletişimin en yeni hali online görüşmeler, psikoloji alanına müthiş ivme kazandırıyor. Psikologlar, seanslarının büyük bir bölümünü online psikoterapi ile gerçekleştiriyor. Bu yöntem sayesinde sadece tek bir bölgede, şehirde hatta ülkede değil yüzlerce şehirde, ülkede binlerce danışana ulaşarak tedavi verebiliyorlar.

Uzman Psikolog Özkan Yiğit de bu yenilikçi iletişim yolunu kullanıyor, danışanlarıyla online terapi gerçekleştiriyor. Peki, online psikoterapi nedir? İşe yarıyor mu? Online psikoterapi; sesli görüşme, anlık mesajlaşma ya da video şeklinde düzenlenen karşılıklı birebir görüşmeler kadar etkili, güvenilirliği ve başarısı test edilmiş bir yöntemdir.

Online psikoterapi almak ciddi anlamda işe yarıyor, olumlu sonuçlar veriyor. Başlangıçta birçok kişinin kafasını karıştıran, farklı algılanan, ‘online psikoterapi nedir’ diye sorgulatan sistem şimdilerde kabul gören ve kullanımı yaygınlaşan bir terapi yöntemi olarak psikolojide aktif kullanılıyor.

Online Psikoterapi Almak

Depresyon, çift terapisi, evlilik terapisi, aile terapisi, panik atak, cinsel sorunlar, sosyal fobiler ve benzeri diğer psikolojik rahatsızlıklarda online psikoterapi almak mümkün.

Psikologlar, modern çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanarak daha fazla kişiye ulaşıyor, daha fazla kişiye sağlıklı bir yaşam sunuyor. Online psikoterapi almak insanların baş edemediği psikolojik sorunlardan kurtulması için somut bir adım sağlıyor. Birçok kişi psikoloğa gitmekten dahi endişe duyuyor, çevresel faktörlerden ötürü çekiniyor.

Online terapi bu endişeleri, önyargıları ortadan kaldırıyor, danışan ve psikolog arasındaki mesafelerin kapanmasını sağlayarak telefon, tablet ya da bilgisayar ekranından çözüme giden yolu açıyor. Danışanlar kadar psikologlar da online sistemlerden olumlu sonuç alabildikleri için çok memnun.

Online Psikoterapi Yararları

İlk kez online terapi kavramını duyanlar, “online psikoterapi nedir, nasıl alınır, online terapi alanlar memnun mu?” sorularını peş peşe soruyor.

Online psikoterapi alanlar ya da almaya devam edenler, ruhsal bozukluklarıyla ilgili yol aldıklarını hissediyor, kendi psikologlarını çevresindeki kişilere de öneriyor. Online psikoterapi yararları incelemesi yaptığımızda karşımıza çıkan temel faydalar şöyledir:

  • Dışarı çıkmaya korkan, çıkamayan kişiler evden çıkmadan psikolojik tedavi görebiliyor.
  • İş, eğitim, aile, çocuk ya da benzeri yoğun tempoda yaşayan metropol insanları öğle molasında ya da akşam eve döndüğünde kendine ayırabildiği boş vakitlerde terapi görebiliyor. Ekstra ulaşım sıkıntısı yaşamadan, vakit kaybetmeden, zihinsel yorgunluğuna yol yorgunluğu eklemeden online terapi ile psikoloğuna ulaşabiliyor.
  • İletişim kurma problemi olan, çekingenlik yaşayan, topluluğa karışmaktan imtina eden, ulaşım araçlarına binmek istemeyen ve çeşitli sebeplerle psikoloğuyla yüz yüze gelemeyen kişiler için son derece pratik ve başarılı bir yöntemdir.
  • Bedensel engeli olan kişiler için pratik ve kurtarıcıdır. Birçok engelli birey fiziksel problemlerden, şehirde karşısına çıkan maddi engellerden ötürü özgürce dışarı çıkamıyor, psikolojik tedavi bile göremiyor. Online psikoterapi yararları kapsamında bir çok yaşlı ve engelli bireyler için birçok şeyin olumlu yönde değiştiğini söylemek mümkün.

Online psikoterapi yararları tıpkı yöntemin kendisi gibi test edilmiş, danışanlardan olumlu dönüşler almıştır. Gönül rahatlığıyla online terapi alabilir, ruh sağlığınız için kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Online Psikoterapi Ücretleri Neler? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Online Psikoterapi Randevu

Uzman Psikolog Özkan Yiğit, danışanlarının online psikoterapi taleplerine yanıt vererek bilgilendirme yapıyor danışan kişinin problemi online terapi ile çalışabilir ise randevu oluşturuluyor. Bilgi almak için Özkan Yiğit’e 08504740380 numaralı telefondan veya Whatsapp hattından ulaşabilir, bilgi alabilir, size en uygun gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz.

Blog