Online Psikolojik Destek Nedir?

Modern çağ her şeyi hızlı yaşamayı gerektiriyor. Çoğu zaman ruh halimiz için ihtiyacımız olan terapilere bile vakit ayıramayabiliyoruz. Psikolojik destekler bu yüzden çağa ayak uyduruyor ve online yöntemlerle sürdürülebiliyor. Peki, online psikolojik destek nedir? Online psikolojik destek, yüz yüze psikoterapi ile birebir aynı şeydir. Bu yöntemde psikoloğunuzla fiziksel olarak aynı ortamda değil, sanal olarak aynı ekranda görüşürsünüz. Online psikolojik destek nasıl alınır merak ediliyor.

Aslında çok pratik bir yöntem; Uzman Psikolog ve danışan, akıllı cihaz aracılığıyla görüşüyor. Telefon, tablet, bilgisayar üçlüsünden birine sahip olmanız ve internetinizin olması yeterlidir. Ülkemizde ve dünyada çok yaygın olan bu yöntem yüz yüze terapilerle eşdeğer başarıya sahiptir. Uzun bir süredir pandemi ilan edildiği için online terapiler çok daha yaygın tercih ediliyor.

Online Psikolojik Desteğin Avantajları Nelerdir?

Online psikolojik destek, bu hizmeti verdiğimiz birçok danışan için oldukça pratik ve etkili bir süreç olmaktadır. Yüz yüze yapılan görüşmelerde elde edilebilecek birçok faydayı da içeren online psikolojik destek, birçok ekstra avantajı da danışanlara sunmaktadır. Şimdi online psikolojik desteğin siz danışanlara olan avantajlarından bahsedelim.

Tanıdık Ortamda Bulunmak Psikoterapinin Daha Verimli Olmasında Etkilidir

Normal şartlarda psikologların ofislerinde uygulanan terapi ve psikolojik destek seanslarında psikolog, karşısındaki kişiyi yani danışanı rahatlatmalı ve onun yabancı hissetmemesini sağlamak durumunda olur. Tamamen yabancı bir ortama giren bir danışanın ortama ve terapiste olan güven duygusu zamanla oluşur. Danışanın kendini rahat hissettiği ve güvendiği bir ortamda bulunması sorunlarını kolayca anlatabilmesinde bir anahtar görevi görebilmektedir. Ev ortamı da bu rahatlık ve güvenliği en iyi sunan mekandır. Her ne kadar psikologla danışan arasındaki güven ve samimiyet ilerleyen dönemde sağlanacak olsa da terapinin ev ortamına taşınması oldukça pozitif etkiler bırakacaktır. Online psikolojik destekte de en büyük avantaj budur. Danışan, kendini ofise kıyasla online şartlarda daha iyi açıklayabilir ve daha az stres yapar.

Ofise Gitme Zaman Planlamasından Kurtulursunuz

Online psikolojik destek almanız halinde ofise gitmenize hiç gerek kalmaz. Sitemizde size sunduğumuz iletişim bilgileriyle bize ulaşmanız ve randevu almanız online psikolojik destek için yeterlidir. Online olarak psikolojik destek almanız ile ofis şartlarında psikolojik destek almanız arasında temelde bir farklılık olmayacağını da tekrardan belirtmek isteriz.

İstanbul Dışında Bile Olsanız Psikolojik Destek Alabilirsiniz

Uzman Psikolog Özkan Yiğit, verdiği terapiler ve psikolojik destek seanslarıyla danışanlarını oldukça memnun edebilmektedir. Sorunlara çözüm odaklı bir yaklaşımla yapılan terapilerde, sorunun tamamen çözülmesi hedeflenir. Bu kalitede bir online psikolojik desteği şehir dışından almak isteyen ve ofise ulaşma imkanı olmayan danışanlarımız için online psikolojik destek hizmetimiz oldukça uygun bir seçenektir. Kaliteli terapi hizmetini, kolayca ve etkili bir şekilde almak için online terapi seçeneğimizi düşünebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zamandan Tasarruf Edersiniz

Online psikolojik destek hizmetiyle, ofis ofis gezmenize ve yolda zamanınızı boşa harcamanıza gerek kalmaz. Bizden randevu almanız ve online olarak bağlantı sağlamanız psikolojik destek hizmetinden faydalanmanız için yeterlidir.

Bir Tıkla Kolayca Ulaşım Sağlarsınız

Nerede olursanız olun kolayca online psikolojik destek alabilirsiniz. Telefon, tablet veya bilgisayar kullanarak zoom uygulamasından tek tıkla görüşmenize katılabilirsiniz. Teknolojinin kolaylıklarını sizlere sunmak bizim için mutluluk verici olacaktır.

Online Psikolojik Destek Nasıl Alınır?

Psikolojik olduğu bilinen ya da söylenen, çocuk ve ergen dönemden de etkiler taşıyan tüm sorunlar için online psikolojik destek alınabilir. Birçok kişi için yeni bir durum olduğundan ortak soru online psikolojik destek nedir oluyor ancak uzman psikologlar bu duruma çok aşinalar. Pandemiden önce de uzmanlarımız danışanlarına online destek veriyor, terapilerini bu şekilde sürdürüyordu. Peki, telefon ve internet online terapi için yeterli mi? Online psikolojik destek nasıl alınır, kalabalık bir ortamda terapiye katılmak mümkün mü? Online terapi için akıllı cihaz ve internet haricinde danışanın tek başına olması gerekiyor. Terapi seansları uzman ve danışanlar arasındaki özel, terapötik bir görüşmedir ve danışanın seans esnasında tek olması gereklidir.

Online Psikolojik Destek

Online terapi ile ilişki sorunları, tükenmişlik sendromu, panik atak, öfke kontrolü, depresyon, kaygı bozukluğu, özgüven eksikliği, psikolojik temelli ağrılar, iş ortamındaki problemler, sosyal fobi / çekingenlik, endişe – kaygı – korku, stres yönetimi, hastalık hastalığı, kişilik bozukluğu, panik bozukluk, sosyal kaygı ve cinsel problemler gibi birçok psikolojik problemin iyileştirilmesinde online terapi etkilidir. Psikiyatrik ilaç kullanıyor olmanız terapi almanıza engel bir durum oluşturmayacağından ruh sağlığı konusunda daha etkin adımlar da atmak adına, online terapilerden yararlanabilirsiniz. İster tek ister çift terapisi şeklinde destek almak mümkün. Online psikolojik destek nasıl alınır diye endişe etmenize hiç gerek yok, psikoloji bölümünü başarıyla tamamlamış psikologlar tarafından yıllardır uygulanan bu yöntem olumlu sonuçlar veriyor.

Online Psikolojik Destek Süreçleri

İlk olarak Psikolog Özkan Yiğit'ten randevu alınması gereklidir. Sonrasında Özkan Yiğit tarafından randevu verilen kişiye belirlenen gün ve saat için Zoom daveti gönderilir. Online terapi günü ve saatinde Zoom üzerinden online psikolojik danışmanlık verilir. Bu görüşmeler birebir olarak sağlanmaktadır. Yüz yüze yapılan terapilerin bir benzeri olan online terapiler günümüz modern teknolojisinde oldukça yaygınlaşmaktadır. Özellikle İstanbul dışında olanlar online psikolojik görüşmeleri tercih etmektedir. Hemen randevu almak ister misiniz?

Online Psikolojik Destek Fiyatları Nedir?

Online psikolojik destekle ilgili nedir, nasıl olur soruları fiyat sorusunu da beraberinde getiriyor. Online psikolojik destek fiyatları nedir öğrenmek için bizzat psikoloğunuzla görüşme yapabilirsiniz. Uzman Psikolog Özkan Yiğit, online terapilerini programlamak için danışanlarla görüşüyor. 0531 937 79 54 numaralı telefon hattımızdan veya web sayfamızdaki whatsapp hattımızdan hemen fiyat bilgisi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Blog - Psikoloji