Şişli Psikolog

Şişli psikolog araştırması yapıyorsanız doğru psikolog ile tanıştığınızı şimdiden söyleyebiliriz. Psikolojik problemlerin, ilişki - ailevi problemlerinizin, anksiyete problemlerinin ya da kişilik bozuklarınızın çözümü için doğru yerdesiniz. Şişli'de size en yakın psikolog randevusu için Özkan Yiğit ile iletişime geçebilirsiniz.

Psikolog Özkan Yiğit Şişli merkezli çalışma adresinde psikolojik danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir. Özkan Yiğit psikoloji lisans ve yüksek lisans eğitimini Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde başarıyla tamamlamıştır. "Borderline (Sınır) Kişilik Bozukluğunun Aktarım Odaklı Psikoterapi ile Tedavisi" başlıklı çalışmasıyla Uzman Klinik Psikolog ünvanına sahip olmuştur. Özkan Yiğit bugüne kadar çok sayıda bilimsel kongre, sempozyum ve çalışmalara katılmıştır. Bu çalışmalara ait listeyi Hakkımda sayfasında bulabilirsiniz.

Şişli Psikolog Konum

Uzman Klinik Psikolog Nedir ve Nasıl Olunur?

Öncelikle ilgili üniversiteden 4 yıllık bir psikoloji lisans programından mezun olduktan sonra yine psikoloji alanında yüksek lisans veya bütünleşik doktora eğitimine devam eder süreçte bir kişi uzman klinik psikolog olabilir. Yüksek lisans, psikolojinin herhangi bir alanında yapılabilir ve bu zorlu ve uzun süreçli eğitimi başarıyla tamamlayabilmek uzman psikolog olmak için gereklidir.

Klinik psikoloji ise insan yavrusunun doğumundan itibaren gelişimsel psikopatoloji ile oluşan psikolojik problemler ve hayat içerisindeki yaşantıların insan davranışlarına ve psikopatoloji oluşumuna etkisi ile bu etkileri bilimsel araştırma yöntemleri kullanarak tanımaya, sağaltmaya yönelik yapılan psikoterapi çalışmalarını ve bu çalışmaları inceleyen aynı zamanda sınırlı sayıda ekollerle, süpervizyon desteğiyle uygulamalı terapi eğitimlerinin verildiği bir alt daldır ve hem lisans, hem lisansüstü eğitimini tamamlamak şartı sonrasında bu konuda uzmanlaşmayı gerektirir.

Psikolog Özkan Yiğit Çalışma Alanları

Özkan Yiğit yetişkin psikolojik problemler, depresyon, panik atak, anksiyete, çift ve eş terapisi - aile danışmanlığı ve kişilik bozuklukları terapileri üzerine danışanlarına hizmet vermektedir. Yaşam süresinde bir psikoloğa danışmak, ondan terapi almak çekinilecek bir konu değildir. Aksine gelişmiş ülkelerde bu çok olağan bir durumdur. Psikolog desteği almanın yaşam kalitenizi arttıracağını ve huzurlu bir yaşam sürdürmenizi sağlayacağını unutmamalısınız.

Şişli Psikolog

Yetişkin Psikolojik Problemler

Başta panik atak, depresyon, öfke kontrolü, özgüven eksikliği, kaygı bozukluğu, borderline kişilik bozukluğu, dissosiyatif kişilik bozukluğu, narsistik kişilik bozukluğu, kayıp ve ölümlerde destek, dikkat eksikliği gibi konularda terapi hizmeti verilmektedir. Danışanın psikolojik problemi bilimsel yöntemler ve terapi süreci ile çözülmeye çalışılır. Bu kategoride psikolog danışanının sorun öyküsünü dikkatlice dinler ve danışanın problemine yönelik farkındalık yaratacak sorular sorar, danışan belli bir farkındalık düzeyine ulaştıktan sonra sorunları ortadan kaldırmaya yönelik psikolojik terapiler uygular.

Çift - Eş ve Aile Danışmanlığı

Mutsuz giden ilişkilerde, aldatma durumlarında - evlilik ya da birliktelik - çiftler arası iletişimin sağlıklı olabilmesi, huzurlu bir ilişki kurulabilmesi ve karşılıklı anlayışın sağlanabilmesi için yapılan çalışmaları çift terapisi olarak adlandırmak mümkün olabilir. Aile içerisinde ya da akrabalar arası yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması, sağlıklı bir iletişim sürecinin başlatılması için yapılan çalışmalar da aile danışmanlığı olarak adlandırılır.

Kişilik Bozuklukları Terapisi

Borderline, dissosiyatif, narsistik ve şizoidi olarak kategorilendirilen kişilik bozuklukları ile ilgili yapılan terapi çalışmalarıdır.

Çalışma Adresi

Psikolog Özkan Yiğit çalışmalarını İstanbul ili Şişli ilçesi Teşvikiye mahallesindeki ofisinde sürdürmektedir. 

İstanbul Şişli Psikolog

İstanbul Avrupa yakasında bulunan Şişli ilçesinde bir psikolog araştırması yapıyorsanız Özkan Yiğit'ten bilgi ve randevu alabilirsiniz. İstanbul'un merkezinde, kolay ulaşım imkanı bulunan merkeze kolayca gelerek psikolojik danışmanlık alabilirsiniz. Özkan Yiğit'in ofisine İstanbul'un her yerinden toplu taşıma ile ulaşmak oldukça kolaydır. Ek olarak yakın konumlarda bulunan kişiler taksi ile de kolayca ofise ulaşabilirler. Haftanın 7 günü hizmet veren psikoloji merkezimize ulaşarak size uygun zaman için hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Açık Adres

Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sokak No.14 Hersek Apartmanı Daire:5 (Amerikan Hastanesi Toplantı Salonu Girişi Karşısı) Nişantaşı - Şişli / İstanbul PK:34365

Uzakta Olanlar için Online Psikolog

Özkan Yiğit ile terapi çalışmalarına başlamak isteyip de, İstanbul'da uzak bölgelerde bulunan ya da farklı şehirlerde olanlar için online psikoloji hizmeti bulunmakta. Teknolojinin sunduğu imkanlar çerçevesinden 1:1 online olarak Zoom programı üzerinden terapiler yapılabilmekte. Türkiye'nin hatta dünyanın neresinde olursanız olun online terapilere kolayca katılmanız mümkündür. Online psikoterapi ile ilgili bilgi almak için de bize ulaşabilirsiniz.

Mutlu Danışanlar

Psikolog Özkan Yiğit bugüne kadar hem çalışma adresinde fiziki olarak hem de online olarak bir çok danışanına terapi hizmeti sunmuştur. %100 etkili bilimsel çalışmalar kapsamında bilişsel davranışçı terapi, gestalt terapisi ve pek çok terapi yöntemi kullanarak başarılar elde eden Özkan Yiğit'e ait, danışanlarından bazılarının yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Terapi çalışmalarının en temel amacı psikolojik problemlerin üstesinden gelmek, sağlıksız olan ilişkileri onarabilmektir.

Kategori: Çift - Eş Terapisi

Eşim ile kendilerinden evlilik terapisi konusunda destek aldık. Son derece ilgili ve güler yüzlü birisi. Çok memnun kaldık. Verdiği bilgiler, açıklamalar ve çözüm odaklı anlayışı için ayrıca teşekkür ederim. Bu bağlamda eşim ile tekrar denemeye karar verdik. Bu konuda bizlere destek olduğu için kendilerine tekrardan teşekkür ederiz. Sevgiler.
M.A.

Kategori: Panik Atak Terapisi

4 ay önce panik atak şikâyetiyle kendisinden danışanı olarak destek almaya başladım. Kendisi son derece ilgili, terapi seanslarını özenle yürüten, alanında uzman bir isim. Kendisiyle hâlen devam ettiğimiz seanslar sonrası artık ilk zamanlarda yaşadığım kaygı, sıkıntı ve yoğun telaşın ciddi oranda azaldığını söyleyebilirim.
M.Ç.

Kategori: Depresyon Terapisi

Özkan Bey ile çok güzel bir terapi süreci geçirdik. Gayet ilgili ve özenli bir insan. Depresyon sürecimi atlatmamda cok yardımcı oldu. Bütün profesyonelliği, desteği ve anlayışı icin minnettarim.
B.K.

Kategori: Anksiyete - Panik Atak

Kendisine anksiyete şikayetiyle 5 ay önce başvurdum ataklarım azaldı. Bana çok çok iyi geldi. Gerek anlayışı gerek güven veren duruşu. Allah razı olsun kendisinden.
E.E.

Psikolojik Problemleri Ortadan Kaldırmak Temel Amacımız

Tamamen bilimsel yöntemler ile tecrübe ve aldığımız eğitimler dahilinde bireylerin psikolojik problemlerini çözmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hemen bize ulaşarak kendinizi ifade etmeniz bu psikolojik sorunların çözümü için ilk adım olacaktır.

2022 Psikolog Ücretleri

Psikolog ücretleri verilen hizmete, psikolojik problemin türüne, sunulacak olan psikolojik terapi süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Psikolog ücreti - seans fiyatları sabit olarak şu kadar demek sağlıklı ve gerçekçi bir bilgi olmaz. Psikolojik danışmanlık ücretini öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz, sizi seans süreleri hakkında bilgilendirdikten sonra en doğru psikolog ücretini sizlerle paylaşıyor olacağız. Problemlerinizi bize açık olarak anlatabilirsiniz, gizlilik ilkelerine bağlı olarak size en doğru terapiyi ve buna bağlı fiyatlandırmayı sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Şişli Çalışma Merkezine Ulaşım

İstanbul ili Şişli ilçesi merkezinde bulunan Psikolog Özkan Yiğit'in psikoloji çalışmalarını sürdürdüğü ofise ulaşım oldukça kolaydır. Özkan Yiğit'in ofisine İstanbul'un hemen her yerinden toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilmektedir. Taksim, Cihangir, Beşiktaş gibi bölge - semtler ofise yürüme mesafesindedir. Bölgeyi bilmeyenler konumumuza göz atabilir ve yol tarifi alabilirler.