Online Randevu

Online Randevu 

Psikolog Özkan Yiğit'ten hemen randevu alabilirsiniz: Whatsapp

Psikoterapi ve çift terapisi, toplumun büyük kısmının ihtiyaç duyduğu veya duyabileceği psikolojik hizmetlerdir. Uzman Psikolog Özkan Yiğit, birçok soruna çözüm üretebilecek psikoterapi seanslarıyla danışanlarıyla çalışıyor. Alanında uzman psikologlar tarafından uygulanması gereken psikoterapiler için online randevu almanız da mümkün. Şimdi sizlerle online randevu hizmetini de alabileceğiniz terapiler hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Kişilik Bozuklukları Terapisi

Oldukça yaygın olarak bulunmakta olan bir psikolojik problem olan kişilik bozukluklarının terapisi uzman psikologlar tarafından uygulanmalıdır ve klinik psikolog Özkan Yiğit tarafından, online psikoloji seanslarıyla da uygulanabilmektedir. Bu kişilik bozuklukları şunlardır:

Borderline Kişilik Bozukluğu ve Terapisi

Ergenlik döneminden itibaren ilerlemeye başlayan bu kişilik bozukluğunda, genellikle ani duygusal değişiklikler hakimdir. Örnek vermek gerekirse aşık olunan bir kişiden aniden nefret edilebilir. Olaylara karşı abartılı tepkiler de yaygın olarak görülür. Borderline kişilik bozukluğuna sahip kişiler, bu dengesiz duygu değişimleri sebebiyle birçok sorun yaşamaktadırlar yani çözüme kavuşturulmasıi oldukça önemlidir.

Disosiyatif Kişilik Bozukluğu ve Terapisi

Bu kişilerin günlük hayattaki temel sorunları olaylar, mekanlar ve zaman arasında bir bütünlük sağlayamamaktır. Temelde travmaya karşı bir kaçış olarak görülen bu durumda, bağlantılar kopar ve kişi kimliğini dahi bir bütüne oturtamaz. Uzman bir psikolog tarafından terapi sürecinin yürütülmesi halinde büyük değişimler görülebilir.

Şizoid Kişilik Bozukluğu ve Terapisi

Şizoid bozukluk aslında sosyal çevreden uzaklaşmak ve bundan rahatsız olmamak gibi düşünülebilir. Bu kişiler sosyalleşmeyi reddederler ve yalnızlıktan keyif alırlar. İş hayatlarında da gidişatı umursamazlar. Terapi bu kişilerde oldukça etkili sonuçlar verebilmektedir.

Narsistik Kişilik Bozukluğu ve Terapisi

Narsisizm, kişinin kendisini toplumun genelinden çok daha üstün görmesi ve artan özgüvenle karakterize bir psikolojik problemdir. Empati eksikliği, kişilik abartması ve bunlara bağlı gelişen davranış bozukluğu da bu kişilerde görülebilmektedir.

Çift, Eş ve Aile Terapisi

İlişki ve iletişim problemleri, ilişki başlatamama, ilişkiyi bitirememe, ilişkiyi sürdürememe sorunları ve affetme seanslarını kapsar.

Konu hakkında Çift Terapisi İstanbul yazımız da ilginizi çekebilir.

Panik Atak

Kaygı ve endişe durumlarında hayatın farklı dönemlerinde kendini gösteren panik atak, normal olarak kabul edilmektedir, fakat kişi birçok sıkıntıda ya da sıkıntı olmaksızın panik ataklar geçiriyorsa bu duruma panik bozukluğu denir. Panik bozukluğu, çözüme kavuşturulması gereken psikolojik bir problemdir.

Panik Atak - Anksiyete Bozuklukları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Geçmiş Temizleme Terapisi

Geçmişte yaşanan olaylar her insanda belli izler bırakır. Yaşanan anıların hepsi hatırlanamaz, bu nedenle etkileri görülse de anıları ancak bilinçaltında bulabiliriz. Geçmiş temizleme terapisinde bilinçaltında bulunan olumsuz anıların etkileri yok edilir.

Depresyon

Depresyon en genel tanımıyla, duygusal ve zaman zaman fiziksel şikayetlerle fark edilen ve doğru klinik yöntemler kullanılarak iyileştirilebilen psikolojik bir problemdir. Toplumda oldukça sık görülebilen bu problemin çözüme kavuşturulmasında uzman bir psikolog görev almalıdır.

Tükenmişlik ve Yetişkin Dikkat Eksikliği

Bu iki durum beraber seyreder ve zihin bölünmesi adı verilen duruma işaret eder. Kişi kendini oldukça yetersiz, güçsüz ve depresif hisseder. Geçmişten günümüze kadar yaşanan durumlar terapide ele alınmalıdır.

Cinsel Terapiler

Vajinismus, cinsel isteksizlik ve erken boşalma problemi cinsel terapiye gerek duyulan sorunlardır. Her ne kadar bu durumlar cinsellik olarak adlandırılsa da cinselliğin altında da bir  psikolojinin yattığı unutulmamalıdır. Cinsel sorunların azımsanmayacak kadar büyük bir kısmı psikolojiktir ve uzman terapistler tarafından kısa sürede çözülebilmektedirler.

Ölüm ve Kayıp Durumlarında Uygulanan Yas Terapisi

Ölüm ve kayıplar da, her insanın başına gelebilecek hayatta oldukça yaygın görülen durumlardandır. Bazı insanlar bu durumlarda psikolojik olarak aşırı etkilenebilir ve sağlıkları bozulabilir. Yas terapisi de bu durumların oluşturduğu depresyona benzer psikolojik etkiyi azaltmak için uygulanmaktadır.

Özgüven Eksikliği Psikoterapisi

Özgüven eksikliği, kişinin kendini güçsüz ve etkisiz görmesine bağlı olarak kendine olan güvenini kaybetmesidir. Toplum içerisinde özellikle kariyer ve ilişkilerde bu özgüven eksikliğinin olumsuz sonuçları sıkça görülmektedir. Psikoterapik yöntemlerle uzman psikologlar tarafından terapi yapıldığı takdirde bu problem ortadan kalkabilmektedir.

EMDR Terapisi

Geçmişten gelen olumsuz anıları ve onların etkilerini yok etmekte kullanılan EMDR psikoterapisi, travma durumlarında oldukça etkili olabilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm sorunlar, danışanlarımızın hayatında oldukça olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Bu sorunlar terapiyle ve uzman bir psikoloğun yardımıyla çözülebilmektedir. Sorunlarınızı beraberce çözmek istiyoruz ve siz değerli danışanlarımıza bir kolaylık olması açısından online randevu sistemini kullanıyoruz. Randevularınızı online olarak kolaylıkla alabilirsiniz.