Nişantaşı Psikolog

Nişantaşı Psikolog Randevusu

Nişantaşı’nda psikolog araştırıyorsanız Özkan Yiğit ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgi ve randevu için: 0531 937 79 54

Özkan Yiğit kişilik bozuklukları terapisi, çift terapisi ve yetişkin psikolojik problemler üzerine psikolojik danışmanlık çalışmalarını Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sokak No.14 Daire:5 Nişantaşı – Şişli / İstanbul adresinde sürdürmektedir.

Nişantaşı Ofis Konumu

Nişantaşı Psikolog

Psikolog Özkan Yiğit Kimdir?

Nişantaşı semtinde çalışmalarını sürdüren psikolog Özkan Yiğit 1986 Mersin doğumludur. Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Uzmanlığı Okan Üniversitesi SBE Klinik Psikoloji, İkinci uzmanlığı Adnan Menderes Üniversitesi Aile Danışmanlığıdır. Psikoterapi eğitimlerinin tamamıyla özel dernekler ve enstitüler tarafından verildiği ülkemizde Özkan Yiğit tamamlamış olduğu eğitim ve akreditasyonlar bakımından sayılı uzmanlar arasındadır… Devamı

Nişantaşı Psikolog Tavsiyesi

Psikolog Özkan Yiğit Nişantaşı (Şişli – İstanbul) merkezli ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Psikolojik sorunların değerlendirilmesi ve terapiyle çözüme ulaştırılması üzerine çalışmalar yapmaktadır. Danışanın ve Özkan Yiğit'in seans sayısına da birlikte karar verdiği psikolojik terapilerde amaç; problemi ve kaynağını bulmak, çözüm için belli bir yol haritası çizip bunu uygulamak ve problemin tekrarlamasını engellemektir.

Çalışma Alanları

Kişilik Bozuklukları Terapisi içerisinde borderline, disosiyatif, narsistik ve şizoidi kişilik bozukluğu terapileri bulunmaktadır. Bu problemler, terapi sonrasında tam olarak çözülebilmektedir. Özellikle kişilik bozukluklarında tam anlamıyla çözüm sağlanması, danışanın hayatında büyük değişimlerin ilk adımı olacaktır. Topluma tekrardan adapte olma, özgüven kazanma ve kariyer veya ilişkiler anlamında büyük gelişmeler sağlamasıyla terapiler oldukça verimli olmaktadır. Şimdi terapisini alabileceğiniz bu bozukluklarından kısaca bahsedelim.

Borderline Kişilik Bozukluğu

İkili ilişkiler başta olmak üzere birçok ilişki ve durumda belirsiz bir kişilik yapısına sahip olan bu kişiler, genellikle bu kişilik bozukluğuna ergenlik çağından itibaren sahip olmaya başlarlar. Borderline kişilik bozukluğuna sahip kişilerde; ani ruh hali değişiklikleri, hayattaki rolünü sorgulama, ilişkilerde sevgi ve nefret gibi iki uç arasında gidip gelme, olayları değerlendirirken kesin sonuçlara varma yani durumu ya çok iyi ya çok kötü olarak değerlendirme, ilişkilerde sebepsiz ve ani duygu değişiklikleri, abartılı davranışlar sergileme gibi birçok belirti görülebilmektedir. Bu kişilerde ilişkiler genellikle başarısızdır, çünkü aniden fikirler değişmeye meyillidir. Aşık olduğu düşünülen bir kişiden aniden nefret etmek buna iyi bir örnektir. Bununla beraber, kendine zarar verme düşüncesi ve az da olsa intihara eğilim görülebilmektedir. Ani duygu değişimleri ve ilişkilerdeki sürekli başarısızlık bu kişileri depresif bir ruh haline iter. Bu durumdan kariyer ve eğitim hayatı da etkilenebilmektedir.

Borderline kişilik bozukluğu, kişinin hayatını oldukça kötü etkileyen ve terapi sonrası büyük faydalar elde edilebilecek bir problemdir. Özkan Yiğit tarafından uygulanacak profesyonel ve hedefe yönelik bir terapi işlemi sonrasında danışan; pozitif ve uzun ilişkiler kurabilecektir. Bu şekilde; kariyeri, eğitim ve aşk hayatı da çok daha düzgün bir hal alacaktır.

Disosiyatif Bozukluklar

Özellikle travmaya karşı bir savunma olarak ortaya çıkan bu durum, kişide travmadan kaçmayı sağlamaktadır. Disosiyatif bozukluğa sahip kişiler; kendi kimliklerini, belleklerini, dış dünyada algıladıklarını ve çevrelerini bir bütün olarak göremezler. Bu düzendeki bağlantıların kopmasıyla da disosiyatif bozukluklar görülür. Disosiyatif bozukluklar için bu bozukluğa uygun olarak geliştirilmiş olan psikoterapi yönteminin uygulanması gerekir.

Nişantaşı'nda terapi hizmeti vermekte olan Psikolog Özkan Yiğit, disosiyatif bozukluklarda etkili bir çözüm olanağı sunmaktadır. İletişime geçip hem terapiyi planlayabilir hem de daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Narsistik Kişilik Bozukluğu

Narsisizm, toplumdaki bazı insanların sürekli olarak artan özgüvenle ve diğer insanlardan üstün oldukları düşüncesiyle kişiliklerini şekillendirdikleri bir psikolojik problemdir. Kendilerini diğer insanlardan daha iyi görürler. Her ne kadar kendilerini diğer insanlardan yukarıda görüyor olduklarını söylesek de bu belirtiye sahip her bireye kişilik bozukluğu tanısı konulamaz. Narsistik kişilik bozukluğu olan çoğu insan, yüksek güven ve çarpık benlik saygısı ile yaşar. Bu kişiler, çevrelerinde de aynı duyguların yeniden oluşmasını beklerler. Çoğu zaman benmerkezci kişilik özellikleri, empati eksikliği, kişilik abartması ve başarıya ve güce bağlı davranışlarla kendilerini gösterirler.

Narsistik kişilik bozukluğu, terapist için oldukça zorlayıcı bir terapi sürecini içermektedir. Bu terapiyi ancak deneyimleri ve sabrıyla öne çıkan bir terapist uygulayabilir. Bu nedenle, psikolog seçimi bu kişilik bozukluğunda oldukça önemli bir detaydır. Psikolog Özkan Yiğit, Narsist kişilik bozukluğu terapisinde güncel çözüm yöntemlerini kullanarak olumlu sonuçlar sunmaktadır.

Şizoid Kişilik Bozukluğu

Toplum içinde yalnız kalmaya benzer semptomlar verse de yalnızlıkla beraber kişide bu duruma karşı bir hissizlik içinde olma durumuna Şizoid kişilik bozukluğu denmektedir. Yani bu kişiler sosyallikten uzak durmak isterler ve bu durumdan rahatsız olmazlar. Sosyalleşme şansları olduğunda bunu şiddetle reddederler. Kariyerleri de genellikle ne olursa olsun şeklinde ilerler. Yani bu kişiler hayat onları nereye sürüklerse oraya ilerlerler. Özetlemek gerekirse, bu kişiler için tek önemli şey yalnızlıklarıdır ve bunu şiddetle savunurlar.

Şizoid kişilik bozukluğunda, terapi ve destek almak oldukça önemlidir. Bu bozukluğa sahip danışanların hayatları düzensiz ve monotondur. Yalnızlıkları, kariyer ve ilişkilerini aşırı derecede etkiler. Terapi sonrasında danışanın hayatı çok daha iyi ve pozitif bir hal almaktadır. Nişantaşı'nda psikoterapi hizmetimizle, Şizoid kişilik bozukluğu problemini çözme imkanına sahip olabilirsiniz.

Çift Terapisi

Çift, Eş ve Aile Terapisi ilişki – iletişim problemleri, ilişki başlatamama, ilişkiyi bitirememe, ilişkiyi sürdürememe sorunları ve affetme seanslarını kapsar. Giderek bozulan ilişkilerin düzeltilmesi, karşılıklı anlayış yolu ile ilişkilerin iyileştirilmesi terapileri çift ya da eş terapisi olarak bilinir. 

Yetişkin Psikolojik problemler ise panik atak terapisi, kaygı – endişe yönetimi, geçmişi temizleme (GTT) terapisi gibi çalışmaları içerir.

Panik Atak

Kaygı ve endişe insanlarla olan etkileşimde normal bir duygu halidir. Ancak herhangi bir etkileşim olmaksızın, ortada bir sebep yokken nefes daralması, bayılma, ölüm korkusu, kalp krizi, felç geçirme korkusu yaşanıyor ve aşırı tepki veriliyorsa bu durum panik atak şüphesini beraberinde getirir. Panik atak ya da bilinen diğer adıyla panik bozukluk, hayatımızın farklı dönemlerinde seyrek şekilde kendini gösterebilir. Bu normal kabul edilir;  fakat kişi birçok sıkıntıda ya da sıkıntı olmaksızın panik ataklar geçiriyorsa bu duruma panik bozukluğu denir.

İstanbul gibi büyük bir yerleşim yerinde birçok etkenden ötürü insanlar panik atak problemini daha yoğun yaşıyor olabilir. Nişantaşı merkezinde panik atak konusunda psikoterapi desteği veren Uzman Psikolog Özkan Yiğit, yaşam kalitesini ciddi oranda düşüren ve insanı korkuyla yaşatan panik atağın iyileştirilebilir olduğunu gösteriyor. Panik atak psikolog Nişantaşı ve diğer tüm ilçelerde Özkan Yiğit’in psikoterapi hizmetlerinden yararlanmak mümkün.

Psikolog Nişantaşı

Nişantaşı'nda Psikolog mu Aradığınız?

Panik atak tıpkı diğer psikolojik problemlerde olduğu gibi kişinin profesyonel destek almasıyla tamamen atlatılabilecek bir sorundur. Eğer kişinin geçmişte yaşadığı travmatik olaylar varsa önce bu travmalar üzerinde çalışılır.

Uzman Psikolog Özkan Yiğit, panik atak sorununa sebep olan unsurları ortadan kaldırmak için psikoterapi ve hipnoterapi uygularken diğer yandan kişinin özgüven duygusunu, ego gücünü ve psikolojik sağlamlığını yükseltmek için çaba harcar.

Kişinin zihnen özgürleşmesi, potansiyelini fark etmesi panik atak problemini azalarak bitmesini sağlar. Nişantaşı panik atak psikolog önerisi arayan ya da isteyen kişiler, bir noktada Özkan Yiğit ismiyle tanışıyor ve panik atağın psikoterapi ile atlatılabileceğini tecrübe ediyor.

Nişantaşı panik atak psikologları arasında en çok önerilen isimlerden biri olan Özkan Yiğit, danışanlarına çözüm odaklı yaklaşıyor, danışanlarının bireyselliğini kazanmasına yardımcı oluyor.

Nişantaşı Psikolog Tavsiyesi

Nişantaşı Panik Atak Psikologları

Psikolog Özkan Yiğit, Nişantaşı başta olmak üzere tüm şehirde ve hatta online terapi yöntemiyle tüm dünyada danışanlarına yardımcı olabilmek amaçlı terapilerine devam etmektedir. Danışanlarının yaşamlarını kontrol eden panik bozukluğuna ve diğer psikolojik problemlere destek olurken mekan sınırına takılmayan Uzman Psikolog Özkan Yiğit, online terapide oldukça yüz güldürücü olumlu sonuçlar alıyor.

Özkan Yiğit aynı zamanda kalıcı sonuçlar alabilmek amacıyla danışanlarının panik atak probleminin temeline inmektedir. Adım adım ilerlerken ise danışanlarına bireysel farkındalık, zihin gücü, özgüven ve psikolojik büyüme kazandırıyor. Danışan olarak gelen birçok kişi yenilenmiş ve özgürleşmiş birey hissiyle danışmanlığı bitiriyor.

Psikolojik Danışmanlık Almak Yaşam Kalitenizi Yükseltir

İnsanlar hayatlarının belirli evrelerinde çeşitli psikolojik sorun ya da problemler yaşayabilir. Panik atak, kaygı bozukluğu ya da kişisel problemler yaşamak oldukça doğal bir durumdur. Diğer taraftan eşler arası problemlerin oluşması - ailesel sorunların görülmesi yine sık karşılaşılan bir durumdur. Bu gibi durumlarda bir psikologdan destek - danışmanlık almak gayet olağandır. Yaşamınızı sürdürmenizde aksaklıklar çıkaran, sizi endişelendiren psikolojik problemlerde ve iletişim aksaklıklarında bir psikoloğa danışmanız yaşam kalitenizi arttıracak, yaşamınızı mutlu ve huzurlu sürdürebilmeniz için size çok yardımcı olacaktır. 

Ulaşım

Nişantaşı - Şişli merkezinde bulunan Özkan Yiğit'in çalışma ofisine, İstanbul'un her yerinden toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Beşiktaş, Taksim, Cihangir gibi bölgelerden ise merkeze yürüyerek ulaşmak oldukça kolaydır. Diğer yakın mesafeli bölgelerden ise taksi ile kolayca çalışma ofisine ulaşabilirsiniz. Ofisimize özel aracı ile gelmek istenler ise çevrede bulunan ücretli otoparklardan yararlanabilirler.

Nişantaşı Nerede?

Nişantaşı semti, İstanbul'un önemli ilçeleri arasında yer alan Şişli içerisindedir. Kültürel ve yaşamsal anlamda İstanbul'un en eski ve popüler semtlerinden birisidir. Şişli bölgesinde psikolog danışmanlığı isteyen kişiler için bu merkezde bir çok ünlü psikolog çalışmalarını sürdürmektedir. Nişantaşı psikolog araştırması içerisindeyseniz psikoloji konusunda Özkan Yiğit'ten bilgi almanızı öneririz.