İstanbul Panik Atak Psikolog Tavsiyesi

Panik Atak Nedir?

Aniden, beklenmedik bir zamanda ortaya çıkan ve zaman zaman tekrar eden, insanı dehşet ve çaresizlik içinde bırakan yoğun sıkıntılar – korku nöbetleridir. Psikoloji içerisinde ele alınan panik atak kontrol edilmez ya da çözülmez ise kişinin yaşam kalitesini olumsuz olarak ciddi şekilde etkiler.

Panik Atakları Yaşıyor ve Psikolog mu Araştırıyorsunuz?

İstanbul merkezli çalışma adresinde panik atak terapisi çalışmalarını sürdürün Psikolog Özkan Yiğit ile hemen iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz. Panik atak sizin zihninizden ya da düşüncelerinizden daha güçlü değil, bunu unutmayın. Tek ihtiyacınız olan güvenilir bir psikoterapiste danışmak. İstanbul'da Psikolog araştırması yapıyorsanız Özkan Yiğit'ten gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kendi Kendinize Uygulayabileceğiniz Panik Atak Testi

Panik Atak Yaşam Kalitesini Düşürür

Birey ve toplumla olan etkileşimimiz olaylara tepki vermemizi sağlıyor. Kaygı ve endişe çoğu zaman içten gelen doğal tepkilerdir. Sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kaldığımızda kalp çarpıntısı, stres, endişe, üzüntü gibi birçok duyguyu yaşayabiliriz.

Bunlar yaşamın bir parçası kabul edilir ancak ortada duyguları harekete geçirecek özel bir olay ya da durum yokken kalp çarpıntısı, iç sıkıntısı, titreme, nefes alamama, baygınlık geçirme, ölüm korkusu ya da büyük bir korku yaşanıyorsa ilk şüphelenilen şey panik ataktır. Panik atak yaşam kalitesini düşüren bir kaygı bozukluğu olsa da çözümü bulunan ve geride bırakılabilen bir rahatsızlıktır.

İstanbul panik atak psikologları bu konuda eğitim ve tecrübeleri ile panik atak rahatsızlığından mustarip danışanlarının problemlerini çok yönlü ele alıyor, panik atağa sebebiyet veren sorunlara yönelerek çözüm sunuyor.

Panik Atak Hangi Durumlardan Sonra Ortaya Çıkar?

Panik atak aşağıdaki olumsuz durumların yaşanmasının ardından kişide ortaya çıkabilir.

Bir yakının ölümünden sonra

Sevilen ya da ailede olan bir yakının ölümünden sonra kişide panik atak nöbetleri başlayabilir. Bu gayet normal bir durumdur. Panik atak başlangıcında bir psikologa ulaşmanızı ve terapi olmanızı öneririz. Aile içerisinde çok sevilen ya da yakın bağ kurulan bir kişinin ani ölümü onu sevenler yada yakınları açısından ciddi bir travma yaratabilir. Bu kişilerde bu ölüm üzerine görülen panik ataklar oldukça normaldir. Tek yapılması gereken bu atakların sıklaşmadan çözüme kavuşturulmasıdır.

İlişki bitişleri, terkedilme veya boşanma sonrası

Terkedilme, aldatılma, ilişki bitişleri ya da boşanmalar sonrası alışılan hayatın dışında yaşanmaya başlaması nedeni ile panik atağa sebep olabilir. Bu yüzden bu tip durumlarda yaşam kaliteniz bozulmadan bir psikoloğa başvurmanızı öneririz.

İstanbul Şişli merkezinde bulunan Psikolog Özkan Yiğit panik atak konusunda size yardımcı olabilir ve sıkıntılarınızdan kurtulmanız için gerekli terapileri yapabilir. Hemen bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kaza, şiddet, fiziksel – duygusal istismar, taciz

Bu tip travmalar yaşandı ise bunların arkasından panik atak nöbetleri gelmesi gayet olağandır. Bu tip travmalar sonrasında hiç vakit kaybetmeden psikolojik destek almanız yaşamınızı huzurlu sürdürmeniz için oldukça önem taşır. Trafik kazası, fiziki şiddet, istismar ve taciz olaylarından sonra kişide panik atak nöbetleri olması oldukça normaldir. Bu noktada yapılması gerekli olan vakit kaybetmeden panik atak nöbetlerinin önüne geçilmesi için psikolojik destek almaktır.

Stres yaratan bir yaşam olayı

Evde aile içi veya iş yerinde yaşanan travmatik bir olay – stresli tempo kişide panik atak nöbetleri görünmesine yol açabilir. Böyle bir durumda konu daha da büyümeden bir psikolog ile iletişime geçmeniz sizin ruh sağlığınız için oldukça önemlidir.

İstanbul Panik Atak Psikolog Önerisi

Panik atak çok yaygın görülen bir rahatsızlık olup genellikle 20 – 35 yaş aralığında ilk kez görülür. Kadınlarda daha sık görülen panik atak bilişsel çarpıtmalar, yetersizlik hissi, çocukluk döneminde oluşmuş uyumsuz şemalar, değersizlik hissi gibi sebeplerle ortaya çıkabiliyor.

Kişinin yaşamını bütünüyle etkileyen panik atak psikologların desteğiyle iyileştirilebiliyor. Psikoterapi yöntemleri panik atakta olumlu sonuçlar veriyor.

İstanbul Panik Atak Psikolog Tavsiyesi

İstanbul panik atak psikolog önerisi arayanlar Uzman Psikolog Özkan Yiğit ile tanışıyor. Danışanlarıyla sorunun kaynağına inen Özkan Yiğit, kişinin zihnen özgürleşmesine, psikolojik olarak büyümesine yardımcı olarak panik atağı ortadan kaldırıyor. Özkan Yiğit, panik atak psikolog İstanbul haricinde online terapi hizmetiyle Türkiye’nin her köşesindeki danışanlarına ulaşabiliyor.

Panik Atak Nedir sayfamızdan da bilgi edinebilirsiniz.

Panik atak konusundaki olumlu çalışmalarıyla adından söz ettiren Uzman Psikolog Özkan Yiğit, en çok tavsiye edilen uzmanlardan biri kabul ediliyor.

İstanbul Panik Atak Psikologları

İstanbul panik atak psikolog önerisi için daha önce terapi görmüş ve olumlu sonuçlar almış danışanların yorumları etkili oluyor. İstanbul gibi büyük bir metropolde panik atak için psikolog bulmak ancak öneri kapsamında mümkün oluyor. Panik atak krizleri, kişilere ölecekmiş hissini yaşatan derin bir korku ve endişe halidir. İstanbul panik atak psikologları kriz anında yaşanılan duygu değişimlerini yakından bilen uzmanlar olarak psikoterapi yöntemleriyle atak krizlerinin azalarak bitmesini sağlıyor.

Panik atak psikolog İstanbul ve yakın şehir danışanları için yüz yüze terapi gerçekleştirilebiliyor. Online panik atak terapisi ise alternatif bir destek programı olarak tercihinize sunuluyor. Yaşamınızı kontrol eden panik atak krizlerinden kurtulmak için ilk adımı atmalısınız. Bu ruhunuzu ve zihninizi özgürleştirir, sizi esir alan krizlerden kurtarır.

Panik Ataktan Kurtulmanın İlk Adımını Atın

Psikolog Özkan Yiğit ile panik ataktan kurtulmak için hemen bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Panik Atak Terapileri

İstanbul’da bulunan kişiler Psikolog Özkan Yiğit’in çalışma adresinde panik atak terapilerine katılabilirler. İstanbul dışı ve yabancı ülkelerden panik atak terapisi almak isteyen kişiler ise online seanslar ile Psikolog Özkan Yiğit ile panik atak terapilerine dahil olabilirler. Detaylı bilgi için Psikolog Özkan Yiğit’e ulaşabilirsiniz.

Blog - Psikoloji