İstanbul Psikolog Önerileri

İstanbul psikolog önerileri için karşınıza bir çok sonuç gelmekte ve aralarında seçim yapma konusunda kararsız mısınız? O halde psikolog seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bu yazımızda sizler için derledik. İstanbul çok büyük ve ciddi nüfusa sahip bir şehir. Hal böyle olunca psikolog araştırmalarında da karşınıza yüzlerce sonuç gelmesi olağan. Psikolojik sorununuzu tespit edip, gerekli terapiyi uygulayacak uzman psikoloğu seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçtiğiniz psikolog konusunda uzman mı, tecrübesi var mı ve en önemlisi iletişim kurma kabiliyeti ne denli başarılı bunları incelemelisiniz. Kendiniz için psikolojik danışmanlık almak üzere İstanbul'da en iyi psikolog seçimini yapmanız oldukça önemlidir.

Psikoterapiler hayatınızı daha konforlu, kolay ve anlamlı kılacak bir deneyim kabul edilir. Hayatınızı yaşarken karşınıza birçok olumsuzluk çıkar, ikili ilişkilerinizde problemler yaşar, ailevi problemler canınızı sıkar ya da sadece depresif duygularla baş etmek zorunda kalırsınız. Hayat bu; sürekli yaşayan, sürekli değişen bu döngüde tek başınıza baş edemeyeceğiniz bin bir türlü sorun, ruh hali olabilir. Pandemi döneminde de azalan sosyallik, daha çok evde kalma ruh halinizin kötü etkilenmesine sebebiyet vermiş olabilir. Bir çok insan yaşantısı içerisinde psikolojik sorunlar yaşamaktadır, bu gayet doğaldır. Psikologlar böyle anlarda farklı bakış açıları, mesleki donanımları, uyguladıkları psikoterapi teknikleri ve bilgileriyle içinden çıkılmaz sanılan problemlerin aşılmasını sağlıyor. 

Psikoloğa Gitmek Yaşam Kalitenizi Arttırır

Terapi almak, bir psikolog ile görüşmek yaşadığınız ruhsal sıkıntıları yenmenize yardımcı olur. Psikoloğa gitmeliyim farkındalığı yaşam kalitesini artırır. Bu farkındalık oluştuğunda psikolog önerisi almak, araştırmalar yapmak kaçınılmaz olur.  İstanbul psikolog önerisi tam da böyle bir süreçte ortaya çıkar. Koca şehirde sizin için en uygun psikolog hangisi seçmeye çalışırken öneriler üzerinden karar vermek işi kolaylaştırır.

İstanbul Anadolu Yakası psikolog önerileri ile aradığınız uzmanı bulabilirsiniz. Büyük şehirlerde danışanların deneyimlerinden yola çıkarak öneri almak zaman kaybını önlemeye yardımcı olur. İstanbul Anadolu Yakası psikolog önerisi kapsamında Uzman Psikolog Özkan Yiğit ile tanışanlar, yaşadıkları sorunları atlatmada olumlu geri bildirimler yapmaktadır.

İstanbul Psikolog Önerileri

Online Psikolog Tavsiyesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası Psikolog Önerisi

Psikolog İstanbul seçiminde elbette internette arama yapmak, danışanların yorumlarına bakmak ve tavsiye almak önemli. Özellikle ilk kez psikoloğa gidecek kişiler biraz tedirgin olabiliyor. Bu nedenle araştırma yaparken söz konusu uzmanın web sitesinden özgeçmiş ve mesleki bilgiler incelemesi yapabilirsiniz. İstanbul Avrupa Yakası psikolog önerisi için Uzman Özkan Yiğit’i önerenler, klinik psikolog Özkan Yiğit’in web sitesindeki eğitimini, mesleki uzmanlıklarını, tecrübelerini ve çalışmalarını bizzat inceleyebiliyor ve dilerler ise hemen online randevu alabiliyorlar.

Diğer yandan ise Klinik Psikolog Özkan Yiğit’e Whatsapp iletişim hattından ve telefon numarasından doğrudan ulaşma imkânı bulunuyor. Özkan Yiğit aile, evlilik terapileri kapsamında birçok psikolojik rahatsızlıkla ilgili terapi veriyor, yüz yüze ve online terapi alternatifleriyle işinizi kolaylaştırıyor. İstanbul psikolog tavsiyesi üzerine araştırma yapıyorsanız Doktorsitesi.com üzerindeki Özkan Yiğit yorumlarına göz atabilirsiniz.

Nişantaşı Psikolog Tavsiyesi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İstanbul Şişli Psikolog Önerisi

Uzman Klinik Psikolog Özkan Yiğit, bu isimlerden biri olarak İstanbul psikolog önerisi ile binlerce danışanın hayatına dokunuyor, yaşam kalitesini olumlu yönde etkiliyor. Bazen bir şeyleri kabul edip profesyonel bir destek almak her şeyin berraklaşmasına yardımcı oluyor. Sizler de hayatınızda karşılaştığınız bazı sıkıntılarla baş etmede güçlük çekiyor ve psikolog araştırıyorsanız, Klinik Psikolog Özkan Yiğit ile web sitesinden iletişime geçebilir, sizi rahatsız eden ruhsal problemler ve sıkıntılarınızla vedalaşabilirsiniz.

Özkan Yiğit Borderline(Sınır) Kişilik Bozukluğunun Aktarım Odaklı Psikoterapi ile Tedavisi başlıklı çalışmasıyla Uzman Klinik Psikolog unvanına sahip olmuştur.

Narsisistik Kişilik Bozukluğunun Belirtileri Nelerdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Özkan Yiğit Nişantaşı / Şişli'de bulunan çalışma merkezinde şu çalışmaları sürdürmektedir:

Kişilik Bozuklukları Terapisi

Borderline, dissosiyatif, narsistik ve şizoidi kişilik bozukluk terapileri merkezimizde başarı ile uygulanmaktadır. Kişilik bozuklukları, birbirleriyle örtüşen özellikler gösterse de esasında her biri ayrı ayrı incelenmesi gereken konulardır. Konular ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Kişilik Bozuklukları Terapisi kategorisi sayfasına göz atabilirsiniz.

Borderline Kişilik Bozukluğu

Bu durumu yaşayan kişilerde, yaşanan her duruma ilişkin tepkilerini uç sınırlarda yaşama eğilimi vardır. Olaylara aşırı tepkiler verirken, bu tepkileri de iki ayrı uç noktada yaşama durumu en belirgin özelliklerinden biridir.

Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu

Kişinin kendi benliği içerisinde farklı duygu, düşünce ve yeteneklere sahip farklı özbenliklerin ve alter kimliklerin ortaya çıkması halidir.  Maalesef ki bu kimlik bozukluğuna dair belirtileri gösteren kişi ve yakın çevresi, bu tepkileri çoğunlukla doğru okuyamaz ve psikolojik destek almaya başlama zamanı da ileriye atılmış olur. Ancak dissosiyatif kimlik bozukluğunu tanıyıp ayırt edebilen bir uzman yönlendirmesi ve öncelikle dissosiyatif kimlik bozukluğuna yönelik terapi uygulaması ardından çeşitli terapi teknikleri ile kontrol altına alınması ve düzelmesi mümkündür.

Narsistik Kişilik Bozukluğu

Bu kişilik bozukluğuna sahip kişilerde oldukça yüksek bir üstünlük hissi vardır ve hak etme duygusunu da oldukça yüksekte yaşarlar. Empati yeteneklerinin olmadığının söylenmesinin aksine empati yetenekleri çok yüksektir. Narsistik bireylerde kırılganlık ve öfke oldukça yüksektir. Terapilerinde terapisti değersizleştirerek terapiyi bırakma ya da hiç terapiye gitmeme oranları fazladır, ancak sabırla ve uzun yıllar süren psikodinamik terapilerden oldukça fayda görürler.

Şizoid Kişilik Bozukluğu

Dışarıdan oldukça normal görülebilen bir iletişim kurmama halidir. Kişinin ailesi dahil yakın çevresiyle bir bağ kurmaması, genellikle sessiz ve sosyallikten uzak, yalnız yapılabilecek etkinlikleri tercih etmesi olarak düşünülebilir. Bu bozukluğa sahip kişiler, yaşadıkları durumu normal ve kendi tercihleri gibi görseler de yaşamlarına olumsuz yönde bir etkisi olduğunun farkına varabilirler. Ancak belirtiler sebebiyle psikoloğa başvurma oranı oldukça düşük ve geç şekilde gerçekleşir. Lakin kişiye yaşadığı sıkıntılarda bir çıkış kapısı yaratmak adına psikoterapiler oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Çift ve Evlilik Terapisi – Aile Terapisi

Çift veya eş terapisi İstanbul Şişli merkezli çalışma ofisimizde, çiftler arasındaki ilişkilerin karşılıklı ilgi, anlayış ve huzur ile kaliteli bir ilişki haline gelmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Çift terapisinde çiftlerin birbirleriyle olan iletişim problemlerini çözmek ana olarak hedeflense de bu süreç içerisinde bireysel olarak bu duruma yol açan etkenler de incelenmekte ve kişisel olarak da yaşanan bazı problemler varsa bunların da çözüme ulaştırılması hedeflenmektedir. Çift terapisi ile ilgili daha fazla bilgi alın. Psikolog Özkan Yiğit çift terapisinde İstanbul'daki danışanları için kendi ofisinde, diğer şehirlerde bulunan danışanları için de online terapi imkanı sağlamaktadır.

Yetişkin Psikolojik Problemler

Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olan ve yüksek lisansını da yine Okan Üniversitesi'nde tamamlayan, Psikolog Özkan Yiğit, yetişkin psikolojik problemler konusundaki terapilerini İstanbul Şişli'deki ofisinde başarıyla devam ettirmektedir. İstanbul ya da merkeze uzak kalan kişilere de online psikoterapi uygulamalarını sürdürmektedir. Zoom aracılığı ile gerçekleşen online psikoterapi ile son dönemde oldukça faydalı sonuçlara imza atılmıştır. Yetişkin psikolojik problemleri kısaca şu başlıklar altında ele almak mümkündür:

Depresyon

Depresyon problemi olan kişilere depresyon psikoterapisi bilimsel yöntemlerle uygulanabilmekte ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Öfke Kontrolü

Öfke kontrol bozukluğunun altında büyük çoğunlukla kişilikle ilintili problemler bulunur. Öfke bir sonuç ve tepki olarak ortaya çıkar ve öfke problemi yaşayan bir kişinin öncelikle bu tepkiyi ne zaman hangi durumlar karşısında gösterdiği araştırılmalıdır. Öfkeye neden olan etkenler doğru tespit edildiği takdirde, çözüme ulaşmak için yollar daha net belirlenebilir. Sorunun çözümlenmesi için zaman ve kişilik alanlarında çalışma uzmanlığı bulunan bir psikoterapistten destek alınmalıdır. Uzman desteğiyle birlikte öfke kontrol bozukluğundan kurtulmak mümkündür.

Psikolojik Ağrılar

Kişinin farkında olmadığı psikolojik problemleri ve psikolojik travmaları bazen gerçekte olmayan ağrıları vücudunda hissetmesine yol açabilmektedir. Fiziksel bir sebebi bulunmayan bu ağrılar, yaşanan psikolojik bazı problemler neticesinde kendisini gösterebilir ve kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumda uzman bir psikolog terapisine gerek duyulabilmektedir.

Uykusuzluk

Psikolojik problemler kişide uykusuzluk sorununun görülmesine yol açabilir. Kişinin hayatında yaşadığı bazı olumsuz durumlar ve psikolojik travmalar uykusuzluk problemine yol açabilir ve bu durum normal hayatın akışını oldukça olumsuz derecede etkileyebilmekte, aynı zamanda kişinin iş yaşamı ve özel yaşamında da farklı problemler yaşamasına neden olmaktadır. Nedeni psikolojik de olsa uzun süre maruz kalınan uykusuzluk problemi, zaman içerisinde kişinin fiziksel sağlığını da tehdit eder düzeye gelebilir. Bu tip durumlarda yaşam kalitesini düşüren uykusuzluk problemi için terapi hizmeti verdiklerinden, uzman bir psikoloğa danışmanızı öneririz.

Stres

Stres tüm insanların yaşamları süresince zaman zaman maruz kaldıkları bir duygu olarak karşımıza çıkmaktadır. Stresin yol açtığı birçok psikolojik problem olduğu bilinmektedir. Bireyin yaşadığı stres dolayısıyla farklı psikolojik problemleri de olmakta ve buna bağlı olarak yaşam kalitesi de oldukça düşmektedir. Bu yüzden stresi kontrol altında almak ve ciddi psikolojik problemlere yol açmaması adına psikolojik destek almanızın çok önemli bir detay olduğunu belirtmek isteriz.

Kaygı Bozukluğu

Kaygı bozukluğu da bir çok psikolojik problemi beraberinde getirebilir. Bunlardan en sık rastalanan problem panik atak oluşumlarıdır. Kaygı bozukluğunda terapi yöntemi ile kişilerde problemlerin üstesinden gelinmesi amaçlanır. Panik bozukluk olarak adlandırılan psikolojik problemler de bu kategori altında ele alınabilir. Kaygı bozukluğu pek çok alanda kendini gösterebilir. Günlük ufak tefek işlerde, olağan bir durumla karşılaşıldığında aşırı tepkiler göstermeye neden olabilir. Bu durumlar kişide zaman içerisinde devamlı hale gelir ve en ufak bir durumla dahi başa çıkamayacağı hissiyatına kapılır. Esasında kişi kendisinde ya da çevresinde böyle bir durumu farkettiği zaman uzman bir psikolog ile görüşerek, bu bozukluğu kontrol altına alabilmek adına büyük bir adım atmış olur.

Bunalım

Bunalım çok genel anlamı ile depresyon konusuna benzese de, bazen nedensiz bir şekilde kişiler üzerinde görülebilir. Nedensiz olan bu tip bunalımlar kişilerde başka türlü psikolojik problemlere yol açabilirler. Bu yüzden bunalım durumlarında psikoterapi ile kişilerin problemlerinden kurtulması amaçlanır.

Cinsel Problemler

Erken boşalma, vajinismus, cinsel isteksizlik gibi durumlarda uzman psikologlardan destek alınabilir. Bilimsel terapi yöntemleri ile bu gibi cinsel sorunları ortadan kaldırmak mümkün olabilmektedir.

İstanbul Psikolog

İstanbul’da psikolog araştırıyorsanız, danışanlarına hizmet veren Özkan Yiğit’in web sitesini inceleyebilir, özgeçmiş ve mesleki bilgilerini inceleyerek karar verebilirsiniz. Yüz yüze ya da online terapi ile ilgili hemen bilgi, psikolojik danışmanlık ve randevu almak için 0531 937 79 54 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Psikolog Fiyatları

Psikolog ücretlendirmeleri danışanın problemine, yapılacak seans türü ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Psikolojik danışmanlıkta sabit bir ücret göstermek yanıltıcı olabilmektedir. Sizin için doğru fiyatlandırma yapabilmemiz için bize ulaşabilirsiniz. Önce sizi dinler ve probleminizi çözecek en iyi uygulama için bir ücretlendirme belirleriz.

İstanbul Şişli Çalışma Merkezi Konumu

Psikolog Özkan Yiğit İstanbul'un her yerinden kolayca ulaşılabilen Şişli ilçesi, Nişantaşı semtinde bulunmaktadır. Tam konumu görüntüleyin.

Psikolog Özkan Yiğit danışanları için en iyi terapi çözümünü bilimsel yollarla sağlamak üzere klinik psikoloji çalışmalarını devam ettirmektedir.

Blog - Psikoloji